Wraz z wiosną wraca temat odchudzania. Chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, które najczęściej wynikają z zimowego bezruchu i złych nawyków żywieniowych. Wiosna to idealny czas na zmianę diety i powrót do regularnych ćwiczeń.

Ważne jest, aby podczas odchudzania trzymać się kilku zasad:

  • Regularne spożywanie posiłków to podstawa. Jedz nawet 5-6 razy dziennie, ale niewielkie, dietetyczne porcje
  • Planuj posiłki, unikaj długotrwałego uczucia głodu
  • Unikaj słodyczy, fast-foodów i tłustych, smażonych dań. Niezdrowe przekąski zastąp świeżymi lub suszonymi owocami oraz orzechami
  • Ćwicz regularnie. Wybieraj schody zamiast windy, zamień samochód lub autobus na rower, znajdź czas na spacer. Bez gimnastyki i wysiłku fizycznego bardzo trudno jest osiągnąć sukces w odchudzaniu

Czy warto skorzystać z porady dietetyka?

Zdrowe odchudzanie to długotrwały proces. Dietetyk jest specjalistą, który pomaga w stopniowej zmianie nawyków żywieniowych, bez wyrzeczeń i niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych. Ułoży jadłospis według indywidualnych preferencji żywieniowych.

Pamiętaj! Rozsądne odchudzanie to takie, które zakłada ubytek ok. 0,5 do max 1 kg na tydzień.

Suplementacja w diecie

Suplementy diety wspomagające odchudzanie są Twoim sprzymierzeńcem w drodze do pięknej sylwetki. Siła suplementów najbardziej widoczna jest wtedy, kiedy ich stosowanie połączysz z aktywnością fizyczną i właściwym odżywianiem. Suplement Slim Be Feel to kompleksowe źródło składników, które wspomagają zrzucanie zbędnych kilogramów. Chrom organiczny zawarty w naszym produkcie skutecznie hamuje apetyt na słodycze zapobiegając podjadaniu. Z kolei kofeina pobudza organizm do działania i wspomaga spalanie kalorii.

Czy trzeba rezygnować ze wszystkich przyjemności?

Jeśli trzymamy się zbilansowanej diety, raz na jakiś czas możemy pozwolić sobie na małe odstępstwo. Jeśli wybieramy się na przyjęcie należy zaplanować, jakie produkty będą wpisywały się w aktualną dietę. Może z przekąsek będą to orzechy i nasiona, albo świeże warzywa. Spośród dań należy wybierać chude mięsa, najlepiej z dodatkiem sałat lub gotowanych warzyw. Warto pamiętać, że alkohol dostarcza dużej ilości kalorii, wybierać należy drinki niskoprocentowe.