Współczesna medycyna umożliwia korzystanie z wielu różnych wariacji zabiegów i terapii, które regenerują nasz organizm. Postęp medycyny doprowadził do wyodrębnienia nowoczesnej terapii holistycznej, jaką jest inhalacja wodorem molekularnym, czyli najskuteczniejszy antyoksydantem. Wodór to najprostszy, najmniejszy, najlżejszy i najbardziej znany pierwiastek nie tylko na świecie, ale także we wszechświecie. Ludzie powinni być świadomi pozytywnego wpływu wodoru molekularnego (cząsteczkowego), ponieważ wpływa on korzystnie zarówno na nasze zdrowie, jak i na samopoczucie.

Czym jest wodór molekularny?

Wodór jest wszystkim bardzo dobrze znany, natomiast najczęściej spotykamy go jako wodór molekularny w formie dwuatomowej (H2). Jest to bezbarwny, bezwonny, nietoksyczny gaz, który naturalnie wstępuje w przyrodzie. Wodór cząsteczkowy ma bardzo duże możliwości. Jest bardzo dobrym przeciwutleniaczem, który neutralizuje wolne rodniki i pomaga zwalczać wiele problemów zdrowotnych oraz ma potencjał jako skuteczny przeciwutleniacz w zastosowaniach profilaktycznych i terapeutycznych.

Jego właściwości pozwalają mu na szybkie przeniknięcie do wszystkich tkanek i komórek organizmu. Dzięki gazowej postaci, przenika przez komórki i pokonuje bariery, które mogą uniemożliwiać innym antyoksydantom skuteczne działanie. Należy podkreślić, że działa on w sposób selektywny, więc eliminuje wyłącznie szkodliwe wolne rodniki, a skutki uboczne nie występują i nie da się go „przedawkować”.

Pozytywny wpływ wodoru molekularnego na zdrowie i samopoczucie

Wodór cząsteczkowy ma szerokie zastosowanie terapeutyczne, ponieważ efektywnie zmniejsza stres oksydacyjny i stany zapalne, które nieleczone mogą prowadzić do poważnych chorób. Jego unikalne właściwości pozwalają na korzystanie z inhalacji, które są nowoczesną terapią holistyczną, polecaną m.in. w stanach chronicznego zmęczenia, w dusznościach po przebytych schorzeniach górnych dróg oddechowych czy też jako ochrona przed starzeniem.

Inhalacje wodorowe przynoszą ulgę w wielu dolegliwościach. Przyspieszają powrót do odpowiedniej formy po Covid-19, a także pomagają przy zaburzeniach koncentracji i pamięci, a nawet w alergiach. Istotą prozdrowotnego działania wodoru cząsteczkowego jest skuteczne neutralizowanie szkodliwych wolnych rodników i wspomaganie antyoksydacyjnego systemu obronnego. Pozbawia on nasz organizm toksyn oraz innych zanieczyszczeń oraz niweluje stany zapalne na poziomie komórkowym, tym samym przedłużając żywotność komórek.

Wspomniany wyżej stres oksydacyjny, czyli długookresowe szkody wywołane przez wolne rodniki jest powiązany z procesami starzenia oraz jest znany jako przyczyna wielu chorób. Dlatego też ważne jest, aby regularnie wzmacniać antyoksydacyjny system obronny. Inhalacje wodorem molekularnym poprawiają wydolność organizmu, zwłaszcza układu oddechowego, nerwowego i mięśniowego. Z tego powodu, wodór cząsteczkowy jest wykorzystywany w sporcie wyczynowym. Obniża on zakwaszenie organizmu, które często towarzyszy sportowcom. Nadaje się również jako wsparcie w leczeniu choroby Parkinsona, Alzheimera i innych chorób neurodegeneracyjnych mózgu.

Z inhalacji wodorem molekularnym można skorzystać w Centrum Terapii Studio Sante. Są one wykonywane nowoczesnym inhalatorem H-1200, który umożliwia wygodne i bezpieczne inhalacje mieszanką wodoru i tlenu w optymalnej proporcji: 66,66% wodoru oraz 33,33% tlenu. Urządzenie produkuje wodór cząsteczkowy o czystości 99,9995% i umożliwia zindywidualizowaną terapię poprzez wybór odpowiedniej długości programu inhalacji. Urządzenie H-1200 posiada certyfikat FDA (amerykańskiej rządowej Agencji Żywności i Leków).